
Antigriphine Comp 20 X 500mg
Niet op voorraad
Onze Leveringsmethodes:
pickup
Dit is een geneesmiddel, geen langdurig gebruik zonder medisch advies, bewaren buiten bereik van kinderen, lees aandachtig de bijsluiter. Vraag raad aan uw arts of apotheker. In geval van bijverschijnselen, neem contact met uw huisarts.
Geneesmiddelen zijn geen gewone producten. Ze kunnen nooit teruggenomen of geruild worden. De wet verbiedt apothekers om ongebruikte geneesmiddelen terug te nemen. In het belang van uw veiligheid worden alle geneesmiddelen die u terugbrengt naar de apotheek gesorteerd bij de vervallen geneesmiddelen.
Lees meer over Beschrijving , Indicatie , Eigenschappen , Samenstelling , Bijwerkingen , Contra indicatie , Gebruik , Gegevens en Bijsluiter .
Antigriphine is een geneesmiddel zonder voorschrift tegen:
- Pijn
- Koorts
Wanneer heb je koorts?
· Koorts betekent een lichaamstemperatuur van meer dan 38 °C.
Dit geneesmiddel bevat cafeïne. Drink niet te veel cafeïne bevattende dranken (bijv. thee, koffie en andere cafeïne bevattende dranken) als u dit geneesmiddel neemt. Een hoge cafeïneconsumptie kan aanleiding geven tot slaapproblemen, beven, een onaangenaam gevoel in de borst als gevolg van hartkloppingen.
Het gebruik van dit middel wordt afgeraden tijdens de zwangerschap. Het gebruik van dit middel gedurende de periode dat u borstvoeding geeft, moet worden vermeden.
ANTIGRIPHINE 500 mg niet gebruiken
• als u allergisch (overgevoelig) bent voor paracetamol, voor cafeïne, voor fenacetine of voor een van de andere bestanddelen van Antigriphine.
ANTIGRIPHINE 500 mg na advies van de arts gebruiken
• als u lijdt aan een leverfunctiestoornis;
• als u lijdt aan nierinsufficiëntie.
Langdurig of veelvuldig gebruik wordt afgeraden. Langdurig gebruik, behalve onder medisch toezicht, kan schadelijk zijn.
Dit is een geneesmiddel, geen langdurig gebruik zonder geneeskundig advies.
Geneesmiddel verkrijgbaar zonder voorschrift.
https://bijsluiters.fagg-afmps.be/?localeValue=nl
Symptomatische behandeling van:
- pijn en koorts.
- Bevat 500 mg paracetamol en 65 mg cafeïne
- 1 doos bevat 20 tabletten
- Tegen koorts en pijn
- Voor volwassenen en kinderen vanaf 12 jaar
De werkzame stoffen in dit middel zijn paracetamol (500 mg) en cafeïne (65 mg).
De andere stoffen in dit middel zijn kern van de filmomhulde tablet: gepregelatiniseerd zetmeel, maïszetmeel, polyvidon, kaliumsorbaat, talk, stearinezuur, natriumcroscarmellose, gezuiverd water; omhulling van de filmomhulde tablet: hypromellose en triacetine.
- Mogelijke bijwerkingen?
Zoals elk geneesmiddel kan ook dit geneesmiddel bijwerkingen hebben, al krijgt niet iedereen daarmee te maken.
Bloed- en lymfestelselaandoeningen (bloed):
Trombocytopenie (bloedaandoening die tot uiting komt via blauwe plekken en bloedingsneiging), leukopenie, pancytopenie, neutropenie, hemolytische anemie, agranulocytose
anemie (bloedarmoede)
Immuunsysteemaandoeningen (allergische reacties):
- Anafylactische shock (potentieel dodelijke allergische reactie die wordt gekenmerkt door
bleekheid, zweten, opwinding, een snelle hartslag en een verminderd bewustzijnsniveau)
-
Allergische reacties
-
Allergische reacties die stopzetting van de behandeling vereisen
Huid-en onderhuidaandoeningen:
- uitslag, jeuk, zweten, purpura (paarse of roodbruine vlekken, zichtbaar door de huid), netelroos (heftig
jeukende kleine of grote bultjes en verhevenheden) en angio-oedeem (plotse zwelling van de huid en de slijmvliezen (bijv. keel of tong), ademhalingsproblemen en/of jeuk en huiduitslag, vaak als
allergische reactie)
-
toxische epidermale necrolyse (TEN) (ernstige huidziekte)
-
toxicodermie (huidreactie veroorzaakt door inwendig gebruik van geneesmiddelen)
-
Stevens-Johnson-syndroom (ernstige allergische reactie met hoge koorts, blaren op de huid,
gewrichtspijn en/of een oogontsteking)
Ademhalingsstelsel-, borstkas- en mediastinumaandoeningen (ademhaling):
- Ademnood veroorzaakt door samentrekking van de spieren van de luchtwegen
(bronchospasmen) bij patiënten die allergisch zijn voor aspirine en andere NSAID's (groep van
pijnstillers met ontstekingsremmende en koortswerende eigenschappen).
Hepatobiliaire aandoeningen (lever):
-
Gestoorde leverfunctie, leverfalen, levernecrose, icterus
-
Hepatotoxiciteit
-
Hepatitis
Maagdarmstelsel-aandoeningen
- buikpijn, diarree, misselijkheid, braken, verstopping
Nier-en urinewegaandoeningen
-
Troebele urine (steriele pyurie)
-
Nefropathieën na langdurig gebruik van hoge doses
Centraal zenuwstelsel:
-
Zenuwachtigheid
-
Duizeligheid.
-
Hoofdpijn
Algemene aandoeningen en toedieningsplaats-stoornissen
- duizeligheid, gevoel van onwelzijn
Letsels, intoxicaties en verrichtings-complicaties
- overdosis en intoxicatie
Krijgt u veel last van een van de bijwerkingen? Of krijgt u een bijwerking die niet in deze bijsluiter staat? Neem dan contact op met uw arts of apotheker.
Wanneer mag u dit middel niet gebruiken?
- U bent allergisch voor paracetamol, cafeïne, fenacetine of een van de andere bestanddelen van dit geneesmiddel. Deze stoffen kunt u vinden in rubriek 6.
Gebruik dit geneesmiddel altijd precies zoals beschreven in de bijsluiter of zoals uw arts of apotheker u dat heeft verteld. Twijfelt u over het juiste gebruik? Neem dan contact op met uw arts of apotheker.
Volwassenen en adolescenten vanaf 16 jaar (lichaamsgewicht > 50 kg):
· 1 of 2 filmomhulde tabletten per keer, zo nodig respectievelijk elke 4 of 6 uur te herhalen, tot 3 g per dag.
· In geval van meer intense pijn of koorts, kan de dagdosis worden verhoogd tot 4 g per dag.
Volwassenen en adolescenten vanaf 16 jaar (lichaamsgewicht < 50 kg):
· Maximale dagdosis 60 mg/kg lichaamsgewicht/dag.
Kinderen en adolescenten van 12 tot 15 jaar (lichaamsgewicht < 50 kg):
· De gebruikelijke dosis is 15 mg/kg lichaamsgewicht per keer, tot maximaal 4 maal per dag.
· Het toedieningsinterval dient ten minste 4 uur te bedragen.
· De maximale doses zijn 15 mg/kg lichaamsgewicht per inname en 60 mg/kg lichaamsgewicht/dag.
De periode tussen twee innames dient ten minste 4 uur te bedragen. Bij chronisch alcoholisme moet het interval tussen twee innames ten minste 8 uur bedragen.
Bij patiënten met een verminderde leverfunctie, chronisch alcoholgebruik en het syndroom van Gilbert (familiale niet-hemolytische geelzucht) moet de dosis lager zijn.
Gebruik dit geneesmiddel niet tegelijk met andere geneesmiddelen die paracetamol bevatten.
Raadpleeg uw arts als de pijn of de koorts langer dan 3 dagen aanhouden.
CNK | 1555846 |
---|---|
Organisaties | Perrigo |
Merken | Antigriphine |
Breedte | 200 mm |
Lengte | 200 mm |
Diepte | 180 mm |
Hoeveelheid verpakking | 20 |
Dieetbeperkingen | Zonder zout |
Actieve ingrediënten | coffeïne, paracetamol |
Behoud | Kamertemperatuur (15°C - 25°C) |